23.4.15

Цікаві факти про Булгакова
-  На Андріївському узвозі містилася квартира Булгакових, що стала прообразом будинку Турбіних у романі «Біла гвардія» і п’єсі «Дні Турбіних». Зараз в цьому будинку — меморіальний музей письменника. 
- В 8 років прочитав «Собор Паризької Богоматері». Мав виняткову пам’ять, багато чого з прочитаного запам’ятовував напам’ять. 
- Перше творіння з назвою «Пригоди Світлани» було написано ним у сім років.
- У Першу світову війну був лікарем у фронтовій зоні. Наприкінці лютого 1919 військлікар Булгаков був мобілізований в Українську армію, а в серпні 1919 го вже служив військовим лікарем в Червоній Армії. У жовтні цього ж року перейшов в Армію Південної Росії, де служив лікарем в козачому полку і воював на Північному Кавказі. - Булгаков збирав театральні квитки, які купував сам і на яких концертах або виступах він був присутній. Часто ходив в Большой театр, щоб послухати «Фауста». Ця опера завжди піднімала йому настрій. 
- Булгаков писав «Майстра і Маргариту» в цілому більше 10 років.
-  Хворів на тиф, після чого довгий час приймав морфій. 
- Булгаков виступав проти комунізму і до нього в будинок частенько приходили чекісти з обшуком, але він при цьому жодного разу не був заарештований. 
- Його п’єси в 1929 були заборонені у всіх театрах. 
- Був знайомий і товаришував з Анною Ахматовою, В. В. Вересаевим (письменник), М. А. Волошиним (поет), Ісааком Дунаєвським (композитор). 
- Булгаков був тричі одружений: - 1913-1924: Лаппа, Тетяна Миколаївна — прототип персонажа Ганни Кирилівни в оповіданні «Морфій». - 1925-1931: Білозерська, Любов Євгенівна — друга дружина. - З 1932: Шиловська, Олена Сергіївна — третя дружина, берегиня літературної спадщини. Основний прототип персонажа Маргарити в романі «Майстер і Маргарита».
-  В якості пам’ятника, після кончини відомого письменника, його дружина вибрала величезну гранітну брилу — Голгофу. До цього дана брила була підніжжям хреста, який був встановлений на місці поховання Гоголя.

Джерело: http://dovidka.biz.ua/tsikavi-fakti-z-zhittya-bulgakova/ Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua

Комментариев нет: