27.4.15

Цікаві факти про Л.Толстого
-  Лев Толстой був дворянського роду, народився 28 серпня 1828 в Тульській губернії, в спадковому маєтку матері — Ясній Поляні. Був четвертою дитиною в сім’ї. Мати померла в 1830 р. через півроку після народження дочки від «родової гарячки», як тоді говорили, коли Льву не було ще 2-х років. 
- Улюбленими композиторами Толстого були Бах, Гендель і Шопен.
 - Лев Толстой брав участь у Кавказькій війні, обороні Севастополя, нагороджений орденом і медаллю за виявлену відвагу. 
- Ідеї ​​Толстого про непротивлення злу насильством, викладені в роботах письменника, таких як «Царство Боже всередині вас», дуже  вплинули на молодого Махатму Ганді, який згодом очолив національний рух Індії і домігся її мирного відокремлення від Англії в 1947 році. 
- Щоб бути ближче до народу (за іншою версією для зміцнення здоров’я), в старості Лев Миколайович став ходити босим, взуття не носив.
- Лев Миколайович Толстой був вегетаріанцем. У 1910 році, останньому році свого життя, Л. М. Толстой неодноразово висловлював надію на те, що через вісімдесят років всі люди стануть вегетаріанцями і що на м'ясо дивитимуться з такою ж огидою, як і на людоїдство. 
- Толстой писав не тільки «серйозні» твори, він також відомий, як автор «Абетки», «Нової абетки» і «Книги для читання», за якими навчалося читати не одне покоління дітей. Ці книги він написав, бо вважав тодішню систему освіти недосконалою. 
- Лев Толстой був знайомий з Тургенєвим, однак письменникам не вдалося стати друзями — після сварки на грунті переконань вони не розмовляли багато років , справа ледь не дійшла до дуелі. Часто Толстой спілкувався з Чеховим и Горьким. 
- Лев Толстой до кінця своїх днів називав себе християнином, хоча за постановою Синоду  був відлучений від православної Церкви. Це аж ніяк не завадило йому в 70 -х роках серйозно зацікавитися окультизмом . Маючи розбіжності з церквою, Толстой створив власне християнське вчення, яке називалося «Толстовство» . Вчення мало багато сподвижників, одним з яких був М. Булгаков, автор роману » Майстер і Маргарита». 
- Помер Толстой під час подорожі, в яку вирушив після розриву з дружиною у похилому віці. Під час переїзду Лев Миколайович захворів на запалення легенів, зійшов на найближчій великій станції ( Астапово ), де в будинку начальника станції помер 7 листопада 1910. У Росії це були перші публічні похорони знаменитої людини, які пройшли не за православним обрядом (без священиків і молитов, без свічок та ікон).
 -  Лев Толстой познайомився зі своєю майбутньою дружиною Софією Берс, коли їй було сімнадцять, а йому 34 роки. 23  вересня 1862 Лев Миколайович одружився з нею. У першу шлюбну ніч із Софією Берс 34-річний Лев Миколайович Толстой змусив 18-річну  дружину прочитати ті сторінки в його щоденнику, де детально описані амурні пригоди письменника з різними жінками, крім інших — з кріпачками-селянками. Толстой хотів, щоб між ним і дружиною не було ніяких таємниць. Разом вони прожили 48 років, народили 13 дітей, 5 з яких померли. Софія Андріївна була не тільки дружиною, але і  відданим другом, помічницею в усіх справах, в тому числі і літературних. Перші двадцять років вони були щасливі. Однак потім часто сварилися, в основному через переконання і спосіб життя, які Толстой визначив для себе.  
- Роман Толстого «Війна і мир» спочатку називався «1805», потім «Все добре, що добре закінчується» і «Три пори». За свідченнями дослідників, роман переписувався 8 разів, а окремі його епізоди — більше 25 разів. При цьому сам автор ставився до твору скептично. У 1871 році він написав Фету в листі: «Як я щасливий … що писати дрібниць багатослівних нп кшталт « Війни» я більше ніколи не стану». 
- Роман Льва Толстого «Анна Кареніна» починається фразою: « Всі щасливі родини схожі одна на одну, кожна нещаслива сім’я нещаслива по- своєму». На підставі цього афоризму виведений так званий принцип Анни Кареніної, який застосовують для опису систем в різних науках. Наприклад , Джаред Даймонд з його допомогою пояснює, чому людиною було приручено так мало тварин — для успішного приручення необхідний збіг декількох факторів, а відсутність одного з них робить одомашнення неможливим. Економісти використовують принцип Анни Кареніної , кажучи про адаптацію систем до зовнішнього середовища та їх поведінку в період кризи: всі добре пристосовані системи мають однакові риси, а всі непристосовані системи не справляються з адаптацією кожна по-своєму. 
- Він був першим, хто відмовився від авторського права, був противником державної системи, а за відхилення релігійних авторитетів відлучений від церкви.
- Він відмовився від Нобелівської премії, ненавидів гроші і виступав на стороні селян. Таким його не знав ще ніхто. -- Лев Миколайович залишив нам 165 000 аркушів рукописів, повну збірку творів у 90 томах, написав 10 тисяч листів. Протягом усього свого життя він шукав сенс життя і загального щастя, які знайшов в простому слові — добро. 
- Лев Толстой не любив віршів.

Джерело: http://dovidka.biz.ua/tsikavi-fakti-pro-lva-tolstogo/ Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua

Комментариев нет: