23.4.15

Цікаві факти про Г. Гейне
- Генріх Гейне був далеким родичем Карла Маркса по материнській лінії. Однак вони познайомилися в Парижі в 1843 році і не підозрювали про свою спорідненість. 
- Поет Генріх Гейне одружився на Євгенії Мірат — неосвіченій, грубій і недалекій продавщиці із взуттєвого магазину. Поет залишив заповіт, за яким весь статок переходить Євгенії з однією умовою — вона повинна обов'язково вийти заміж після його смерті. Чому так? За словами письменника, таким чином він буде впевнений, що хоча б одна людина буде шкодувати про його смерть. 
- Після закінчення Дюссельдорфського ліцею, батько помістив Генріха в одну з франкфуртських банкірських контор для вивчення вексельної справи, а потім — прикажчиком в бакалійний склад. Через два місяці Генріх втік додому, після чого батько відправив його до Гамбурга, цього разу до дядька — Соломона Гейне. Завдяки сприянню впливового дядька, Генріх Гейне відкрив комісіонерську контору. Перебуваючи у дядька Соломона, він закохався у свою кузину Амалію. Любов залишилася без відповіді, і всі переживання Генріха знайшли вихід у його віршах — в «Книзі пісень». 
- В останнє десятиліття життя Гейне був прикутий до ліжка, ці вісім років він називав «матрацною могилою» (поет хворів на туберкульоз спинного мозку).

Джерело: http://dovidka.biz.ua/genrih-geyne-tsikavi-fakti/ Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua

Комментариев нет: