23.4.15

Цікаві факти про Гете
- Гете народився дуже хворобливою дитиною і все своє життя прагнув до пізнання здорового способу життя: правильне харчування, катання на їздовому коні, захоплювальні танці, повна відмова від шкідливих звичок, таких як куріння тютюну, вживання спиртного і проведення розгульного способу життя. 
- Довгий час дружив з письменником Фрідріхом Шиллером. 
- Кращі твори Гете були написані після 50 років. Проживши вісімдесят два роки, він став відомий завдяки своєму знаменитому шедевру «Фауст».
 - Протягом декількох років Гете листувався з Беттиной фон Арнім, яка була молодша за нього на 36 років. Переписка почалася в 1807 році (коли Гете було 58 років, а Беттине — 22) і закінчилася в 1811 році після сварки Беттіни з дружиною Гете. Відносини Гете і фон Арнім описані в романі Мілана Кундеи «Безсмертя». 14 жовтня 1806 Йоганн узаконив стосунки з Крістіаной Вульпиус. Всього у них було п'ятеро дітей, але вижив тільки старший син, всі інші вмирали, не проживши й двох тижнів.
-  Гете дуже любив грати в шахи. Обожнював фіалки. Він засівав насінням фіалок всі придатні для цього вулиці рідного Веймара. Ці квіти німці досі називають «квітами Гете». А німецькі садівники вивели величезну кількість сортів запашної фіалки, названих ними в честь героїв творів Гете. 
- Гете працював тільки в герметично закритому приміщенні без найменшого доступу свіжого повітря. Терпіти не міг гавкоту собак і запаху тютюнового диму. 
-  Гете помер від застуди  22 березня 1832, рівно опівдні, тобто в час його народження. Останні слова Гете — «Будь ласка, закрийте вікно». 
- На честь Гете названі кратер на Меркурії і мінерал гетит.

Джерело: http://dovidka.biz.ua/yogann-gete-tsikavi-fakti/ Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua

Комментариев нет: