30.4.15

Цікаві факти про Стендаля
-  Справжнє ім’я Стендаля — Анрі Марі Бейль. Стендаль народився 23 січня 1783 в Греноблі в сім’ї адвоката Шерюбена Бейля . 
-  Марі- Анрі Бейль — французький письменник, один з основоположників психологічного роману. У пресі виступав під різними псевдонімами , найбільш важливі твори опублікував під ім’ям Стендаль. За життя був відомий не стільки як белетрист, скільки як автор книг про визначні пам’ятки Італії.
-  У 1800 брав участь в італійському поході Наполеона I.  В 1806 повернувся в армію в якості інтенданта наполеонівських військ. Перебуваючи на службі в цій якості до 1814 , побував у багатьох країнах Європи, був свідком Бородінського бою і втечі французів з Росії. 
- У 1814 виїхав до Італії, де подружився з Джорджем Байроном .
- У молодості Стендаль заразився сифілісом. Лікувати його в той час не вміли. У своєму щоденнику він писав , що приймає для лікування препарати ртуті та йодид калію. Хвороба прогресувала. Останні роки письменник перебував у дуже важкому стані. Сам він у щоденнику писав, що моментами настільки слабкий, що ледве тримає перо , а тому змушений диктувати тексти . Але , незважаючи ні на що, Стендаль працював до самого кінця. Помер у 59 років, смерть, найвірогідніше, настала від розриву аневризми аорти. Похований на кладовищі Монмартр . У заповіті письменник просив написати на могильній плиті ( виконали на італійському ) : Арриго Бейль. Младенец. Писал. Любил. Жил. 

Джерело: http://dovidka.biz.ua/spravzhnye-im-ya-stendalya/ Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua

Комментариев нет: