6.11.16

Ровена та Ребекка – дві різні доліТема. Мудрість та любов жіночого серця (Ровена та Ребекка – дві різні долі).
Проблема. Чому у Ровени та Ребекки різні долі?

Кейс
Ровена
Ровена — знатна саксонка, була онукою саксонського короля Альфреда Великого,  їй належали великі багатства й землеволодіння. Нею опікувався Седрик Ротервудський. Опікун обожнював її, ні в чому не відмовляв і пов’язував з нею свої надії на відновлення влади саксів. Через це він навіть вигнав свого сина і позбавив його спадку. Проте Ровена рішуче протистояла шлюбові без любові з нащадком князівського роду Альтестаном. Ровена красива: «Ясні блакитні очі під витончено вигнутими темними бровами, що надавали виразності чолу, були неначе спроможні й запалювати, і власкавлювати, і наказувати, і благати. До такого обличчя більше пасував лагідний вираз».
Дівчина знала собі ціну, але не була пихата, мала почуття власної гідності, вона була добра, розумна, вміла себе поводити в товаристві.
Ровена згадувала  про Айвенго, якого довго не бачила. Вона таємно зустрічалася з пілігримом, який завітав до їхнього замку, щоб поговорити з ним про подвиги свого коханого. Коли Ровена побачила Айвенго на турнірі, з її грудей вирвався слабкий зойк. Однак вона опанувала себе і   витримала роль до кінця. Нагороджуючи переможця турніру, Ровена сказала: «Жалую тобі цей вінець, сер рицарю, як нагороду, призначену відважному переможцю на сьогоднішньому турнірі… І ніколи вінець рицарства не був покладений на достойніше чоло».
Потрапивши у полон, дівчина, що звикла до загального поклоніння, втрачає свою волю, плаче. Моріса де Брасі найбільше дратує її    гордість і непокірність Тільки щасливий випадок врятував її, а потім доля знову посміхнулася їй і вона стала дружиною коханого рицаря Айвенго.


Дайте відповіді на питання:

- Що відомо про походження леді Ровени?
- У якій сім’ї вона виховувалася? Як там до неї ставилися?
 - Які риси вдачі героїні виділяються уже з перших розділів роману? 
- Які плани щодо Ровени мав Седрік?
- Чи згадувала Ровена про Айвенго, якого довго не бачила?
- Як Ровена зреагувала на появу на турнірі Айвенго?
 - Якими словами героїня виявила своє захоплення перемогою Айвенго?
- Що у поведінці дівчини найбільше дратує Моріса де Брасі?
- Що  вразило вас у поведінці Ровени?
- Виберіть вислови, які характеризують Ровену, складіть гронування:  прекрасна королева – прекрасна квітка Палестини; саксонська красуня -  дочка Сіону; дворянка – єврейка; білявка – смаглявка; саксонський тип – східний тип краси; лагідність в обличчі – твердість волі.
  Тема. Мудрість та любов жіночого серця (Ровена та Ребекка – дві різні долі).
Проблема. Чому у Ровени та Ребекки різні долі?
Кейс
Ребекка
Ребекка — дочка багатого єврея Ісаака. Автор так  описує її зовнішність: «Уся її постать була напрочуд  доладна, і красу її ще підкреслював головний убір. Тюрбан жовтого шовку чудово пасував до смаглявого обличчя. Блискучі очі, горді дуги брів, гарної форми орлиний ніс, перлово-білі зубки і смоляно-чорні кучері що окремими спіральками спадали на гарну шийку й груди».
Її плем’я постійно зазнавало гонінь та принижень. І хоча дівчина виросла, не знаючи ні в чому відмови, все ж зрозуміла, що їй потрібна велика сила волі, знання, «щоб вижити в цьому жорсткому світі».
Вона навчилася лікувати, допомагала всім, хто цього потребував. Взялася лікувати пораненого Айвенго.  Ребекка покохала Айвенго, але розуміла, що вони ніколи не будуть разом, адже вони люди різної віри, різних світів. Для Ребекки головне те, що вона кохала, тому здатна все зробити для нього.
Вона була справжньою іудейкою. Віра – її глибоке переконання: «Не можу я міняти віру батьків моїх,як міняють одяг залежно від клімату тієї країни, де збираються поселитися…».  Про її характер автор пише: «Проте на її боці була вроджена сила волі. З раннього дитинства їй були притаманні тверда воля і гострий розум. Розкоші, якими оточував її батько, не заважали їй чітко усвідомлювати, на скільки ненадійним було саме існування її народу. Вона трималася  з гордовитою скромністю, ніби підкоряючись несприятливим обставинам, в які поставила її приналежність до зневажуваного племені, але вона усвідомлювала себе гідною кращого середовища».
У полоні Ребекка вела себе гідно і гордо. У критичні хвилини шукала виходу, і, не знайшовши його, віддала перевагу смерті, а не безчестю. Вона дуже сильна натура. Навіть храмовник   захоплювався її розумом, твердістю, сильною душею.
 Не знайшовши відповіді на свої сердечні почуття, Ребекка вирішила зайнятися доброчинними справами: лікувати, допомагати страдникам. Вона й далі підтримуватиме честь і гідність свого народу, оберігатиме віру предків.
Дайте відповіді на питання:
- У чому полягала складність становища Ребекки? 
- Яку роль вона відіграла у житті Айвенго?
- Як ви думаєте, чому вона так зробила?
- Як ви гадаєте, Айвенго здогадувався про почуття Ребекки?
 - Про яку рису характеру говорить той факт, що Ребекка з радістю була готова померти за свою віру?
- Які риси характеру притаманні  Ребеці?
- Як Ребекка поводилася в полоні?
-  Як ви гадаєте, за що Бріан де Буагільбер покохав Ребекку?
- Чи згодні ви  з такими словами храмовника: « Я шукав лише споріднену душу, у тобі я знайшов таку душу»?
- Виберіть вислови, які характеризують Ребекку, складіть гронування:  прекрасна королева – прекрасна квітка Палестини; саксонська красуня -  дочка Сіону; дворянка – єврейка; білявка – смаглявка; саксонський тип – східний тип краси; лагідність в обличчі – твердість волі.


Комментариев нет: